Penzion Štybar

Stříbro a okolí

Starobylé město Stříbro vzniklo ve 12. století nad malebným údolím řeky Mže. Největší rozkvět zažilo v 16. století, kdy byla postavena i chlouba náměstí a celého města – renesanční radnice s grafitovou výzdobou. Centrum města bylo vyhlášeno Městskou památkovou rezervací. Stříbro však nenabízí jen historické památky, ale i bohaté sportovní vyžití, např. v oblasti přehrady Hracholusky nebo v rekreačních zařízeních v lokalitě Butov a Vranov. V okolí se nachází i cyklotrasa Přátelství ( součást dálkové trasy Paříž – Štrasburk -Praha).

Hojně navštěvované jsou každoroční akce pro veřejnost, mezi které patří únorový hornický pochod za svitů loučí, kahanů a lampionů, přehlídka amatérských divadelních souborů, červnové městské slavnosti, či Evropské dny otevřených památek, pořádané každoročně v září.

Historické centrum Stříbra ( Minoritské zahrady, Husitská bašta, Mostní branka, hřbitovní kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Petra, renesanční radnice)

Hornický skanzen s venkovní expozicí důlní techniky, kláštery Teplá a Kladruby, kopec Ronšperk s hřištěm na pétanque a vyhlídkou na hornický skanzen

Součást dálkové cyklotrasy Přátelství ( Paříž – Štrasburk – Praha), zřícenina hradu Volfštejn, sklárna Heřmanova Huť, vodní nádrž Hracholusky